Rzecznik Praw Ucznia Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik praw Ucznia

Rzecznik Praw Dziecka

Drodzy uczniowie.

W trosce o dobro dzieci i młodzieży Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby uczniów zmagających się z kryzysem psychicznym -Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania- 800 12 12 12. To telefon Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na całodobowym czacie prowadzonym przez profesjonalnych psychologów, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.

Jeżeli spotykacie się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem- również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia możecie dzwonić na podany numer telefonu lub czat.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.