Rok szkolny 2020/2021

WERONIKA MAŁYS

FINALISTKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

Z dumą i radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Weronika Małys z klasy 8b, została Finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych.  Opiekunem Weroniki jest Pani mgr Agnieszka Ćwik.

Konkurs był organizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie i składał się
z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i wojewódzkiego. Zakres wymaganych wiadomości i umiejętności znacząco wykraczał poza podstawę programową szkoły podstawowej. Weronika wspaniale reprezentowała naszą szkołę odnosząc sukcesy w kolejnych etapach konkursu.  Cieszymy się, że mamy taką zdolną i pracowitą uczennicę, ale też, że potrafimy szlifować diamenty, które umiejętnie rozwijają się pod okiem naszych nauczycieli.

Weroniko! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę oraz zaangażowanie, bez których ten sukces nie byłby możliwy . Życzymy realizacji wszystkich założonych celów, dalszych powodów do dumy, a także kolejnych sukcesów w edukacji.                                                                                                                           Dyrekcja Szkoły

Kolejne sukcesy muzyczne.

Po raz kolejny uczennica naszej szkoły  Martyna Główka, z klasy VIIC – może pochwalić się sukcesami w konkursach wokalnych. A oto one:

- Finalistka w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „THE GOLDEN VOICE”

- II miejsce w V Olkuskim Konkursie Kolęd i Pastorałek 2021,

- wyróżnienie w XVIII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „ Złota Kantyczka” 2021,

- specjalne wyróżnienie w V Mikołajkowym Konkursie Piosenki- MOK Bukowno,

- Dyplom za udział w Finale „Wygraj Sukces”, Konkurs Piosenki edycja ONLINE – Tarnobrzeski Dom Kultury.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wysokich nagród.

Konkurs Biologiczny

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Weronika Małys - z klasy VIII B zakwalifikowała się do finału  Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Wywalczyła II nagrodę

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 4c Karolina Molęda zajęła 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Zima Prozy 2021. Była to już XXV edycja zorganizowana przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Regulamin tegorocznego konkursu zobowiązywał uczestników do wykorzystania w swojej pracy jednego z zaproponowanych przez organizatorów przysłów, sentencji. Tematem przewodnim była herbata. Karolinka napisała przepiękną opowieść o miłości, pokonywaniu przeszkód, wzajemnym szacunku, czyli o wartościach, które są ponadczasowe. Cóż więcej dodać? Może tylko opinię jurora, a właściwie laurkę, jaką wystawił naszej uczennicy Pan Jarosław Nowosad: Niby tylko kartka z pamiętnika, jednak  naprawdę nieźle napisana. Udana próba zastosowania konstrukcji szkatułkowej- narratorka tekstu opowiada o tym, jak ktoś jej opowiedział historię. Udanie rozegrano motyw herbaty, spajający oba wątki. Tekst jest też bardzo bezpretensjonalny, ma w sobie dużo wdzięku”.

Gratulujemy Karolince udanego debiutu pisarskiego i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Osiągnięcia wokalne

Nasza uczennica klasy 7c Martyna Główka w roku 2020 zdobyła:

- I miejsce w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej,

- II miejsce i nagrodę publiczności w X Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej,

- II nagrodę w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej online.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.