Rok szkolny 2014/2015

Dzieło Hansa Hummla

W powiatowym konkursie plastycznym Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce 2014 w kategorii fotografia zwyciężyła uczennica kl. VI a – Daria Nowak (opiekun: mgr A. Pasich). Otrzymała ona nagrodę oraz gratulacje m. in. z rąk artysty malarza - pana Stanisława Wywioła.  Zdjęcie Darii zostało opublikowane w kalendarzu z najlepszymi pracami tegorocznej edycji konkursu. Znalazło się też na wystawie pokonkursowej w Klubie Przyjaźń.

Do wystawy zostało również zakwalifikowane zdjęcie Kuby Skałbani z kl. VI a.

Kolędy i pastorałki

XVI edycja Miejsko - Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez  Szkolę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu okazała się dla  uczniów naszej szkoły bardzo owocna.

I miejsce – kategoria zespoły kl. IV- VI -zespół wokalno- instrumentalny w składzie: Dominika Kowalska, Magdalena Stygar, Alicja Cieślik, Weronika Salamon, Konrad Matusiak, Jakub Liszka, Natalia Pilarek, Kinga Kowalska, Anna Falkiewicz

II miejsce - kategoria soliści kl. IV-VI-  Emilia Prządo( klasa IVa)

III miejsce - kategoria soliści kl. I- III - Aleksandra Wencel

Zwycięzcy tego konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a ponadto zespół wokalno- instrumentalny dodatkowo weźmie udział w bożonarodzeniowym koncercie laureatów, który odbędzie się 18 stycznia w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła .

XIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III

22 stycznia 2015r. w SP1 odbył się  II etap Miejsko-Gminnego  Konkursu Recytatorskiego Tegoroczna edycja odbywała sie pod hasłem:"ZDROWO JEMY-ZDROWO ŻYJEMY. WIERSZE ZNANE I MNIEJ ZNANE"
Jakub Duży z kl.IIIb,  którego opiekunem jest p. mgr Teresa Sztelak zdobył I miejsce i został Mistrzem Recytacji Miasta i Gminy Olkusz
Jakub Żurada z kl.II b - opiekun p. mgr Barbara Tondos  zdobył II miejsce i został Wice-Mistrzem Recytacji Miasta i Gminy Olkusz

Wyróżnienie w etapie gminnym konkursu otrzymał Maksymilian Marszałek z klasy III a – opiekun p. mgr Agnieszka Pacześna

Jakub Duży został Wice Mistrzem Recytacji Powiatu Olkuskiego, a Jakub Żurada otrzymał wyróżnienie.

Konkurs Historyczny

Uczennica klasy V „b”  Barbara Rusinek jako jedyna uczennica z powiatu olkuskiego wzięła udział w konkursie historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”. Basia świetnie radziła sobie w kolejnych etapach tego konkursu. 16 kwietnia 2015 r. została laureatką etapu wojewódzkiego.

Opiekunem Basi jest p.Marzena Kozieł.  Gratulujemy!

Zespoły Taneczne

Osiągnięcia zespołu „Kropki”

·        25.11.2014:  Finał Wojewódzki Małopolskich Zawodów Cheerleaders Szkół Podstawowych w Limanowej VI miejsce

·        16.04.2015:  Powiatowy Festiwal Kultury – Formy Taneczne w Wolbromiu – III miejsce, nominacja do Finału      Wojewódzkiego,

·        23.05.2015: Final Wojewódzki XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych  „Talenty Małopolski”
w Dobczycach- finalistki,

·        17.04.2015: Małopolski Wiosenny Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych w Krakowie – udział,

Klasy IV - VI

Bartusik Oliwia IVA , Cieślik Alicja VA ,  Cieślik Kinga VB, Kajda Zuzanna IVB  ,  Kopciuch Natalia VBKowalska Dominika VB ,  Krawczyk Natalia VA ,  Mlaś Wiktoria VB,  Nowak Vanessa IVB  Polakiewicz Klaudia VB , Rola Maria VA , Salamon Weronika VIA , Sałakowska Wiktoria VB  Stach Katarzyna VIB,  Zydel Kinga IVB  , Żur Zuzanna VIB

Osiągnięcia zespołu „Trzpiotki” klasy II - II                           I

·        16.04.2015:  Powiatowy Festiwal Kultury – Formy Taneczne w Wolbromiu – III miejsce, nominacja do Finału Wojewódzkiego,

w Dobczycach – finalistki,

17.04.2015: Małopolski Wiosenny Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych w Krakowie – II - miejsce

klasy II - III

Bocianowska Zofia IIIA, Chorwat Julia IIB, Curyło Julia IIA, Czepułkowska Nikola IIA, Dubaj Kinga IIIB, Durańska Wiktoria IIIA, Fiołna Wiktoria IIIB, Gąsiorek Julia IIA,  Gil Magdalena IIIA, Karwańska Julia IIB, Klich Magdalena IIIA, Kwarta Natalia IIIA, Lekston Magda IIIA, Liszka Oliwia IIIA, Ożóg Maja IIB, Sikora Nikola IIA, Stanisławska Olga IIA, Stechura Pola IIB, Wąs Elżbieta IIB, Wencel Aleksandra IIB, Wilkońska Oliwia IIA,Zawada Zuzanna IIA.

Teatrzyk Arlekin

Teatrzyk "Arlekin" istnieje w naszej szkole od 15 lat. W tym czasie wielokrotnie odnosił sukcesy podczas przeglądów i festiwali teatralnych. W bieżącym roku szkolnym zespół przygotował szkolne jasełka oraz przedstawienie oparte na tekście Jana Brzechwy pt."Pchła Szachrajka" . W marcu przedstawienie zostało zaprezentowane  podczas Powiatowego Festiwalu Młodzieży - Teatralia w Miejskim Ośrodku Kultury i zdobyło I miejsce. W kwietniu mali aktorzy zdobyli "Złotą Maskę" w Miejsko-Gminnym Przegladzie Teatrzyków Dziecięcych, który organizuje Szkoła Podstawowa Nr3. Zespół "Arlekin" tworzy 24 uczniów klas I-VI.

Opiekunkami zespołu są panie mgr Jolanta Talaga i mgr Barbara Tondos.

Konkurs Myszką Malowane

W dniu 26 maja nasza uczennica z klasy III a Magdalena Klich odebrała I nagrodę w konkursie informatycznym

"Myszką malowane " dla klas I-III.

Jej praca przedstawiała ilustrację do wiersza J. Tuwima -Rzepka