REGULAMIN ZAŁĄCZNIK 1 ZAŁĄCZNIK 2 Wyniki

Regulamin Mikołajkowego Konkursu
Języka Angielskiego dla klas IV-VI

1.Cele konkursu:

• popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkoły podstawowej,
  • rozwijanie, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego uczniów klas IV – VI,
  • motywowanie ucznia zdolnego do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego,
  • rozwijanie słownictwa związanego z kulturą krajów anglojęzycznych,
  • wyłonienie uzdolnionych językowo uczniów.

2. Organizator konkursu.

Inicjatorem i organizatorem „Mikołajkowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV - VI” jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu ul. Kosynierów 14.

3. Adresaci konkursu.

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z gminy Olkusz.

4. Warunki uczestnictwa:

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 2 uczestników. Szkoła macierzysta zastrzega sobie możliwość zgłoszenia 4 uczestników. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie (załącznik nr1) nadesłane pocztą elektroniczną lub tradycyjną najpóźniej do 10.12.2019r. Wymagane jest również dostarczenie w dniu konkursu zgody podpisanej przez rodzica na udział oraz rozpowszechnianie imienia, nazwiska oraz wizerunku uczestnika w związku          z uczestnictwem w konkursie (załącznik nr 2). Udział w konkursie jest jednoznaczny              z zaakceptowaniem Regulaminu przez uczestników.

Prosimy nadsyłać zgłoszenia na adres: izapolakgim4@wp.pl

5. Zakres programowy:

Konkurs ma formę testu i obejmuje słownictwo z zakresu:

• Człowiek
  • Życie rodzinne i towarzyskie
  • Żywienie
  • Podróżowanie i turystyka
  • Sport
  • Szkoła
  • Świat przyrody
  • Praca
  • Zakupy i usługi
  • Zdrowie
  • Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych, szczególnie tematyka związana ze świętami Bożego Narodzenia

Gramatyka:

• Czas Present Simple
  • Czas Present Continuous
  • Czas Future Simple
  • Czas Past Simple
  • Czas Past Continuous
  • Czas Present Perfect
  • Wyrażenie There is/There are
  • Zaimki pytające
  • Przyimki miejsca
  • Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne
  • Czasowniki can/can’t/must/mustn’t/have to/don’t have to
  • Zaimki i przymiotniki dzierżawcze
  • Tryb rozkazujący
  • Shall i will w propozycjach
  • Stopniowanie przymiotników i konstrukcje porównawcze
  • Konstrukcja: Why don’t you…, How about…
  • Be going to

6. Zasady i przebieg konkursu

Konkurs językowy ma charakter jednoetapowy i odbędzie się 17.12.2019 r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 9 ul. Kosynierów 14 w Olkuszu. Za przygotowanie, przebieg oraz stronę merytoryczną odpowiadają nauczyciele uczący języka angielskiego w/w szkole.  Czas trwania testu 45 minut. Test obejmuje zadania wielokrotnego wyboru, uzupełnianie zdań czasownikami we właściwym czasie, a także umiejętności zrozumienia tekstu i wykonania ćwiczeń z nimi związanych, wypełnianie luk, dopasowanie obrazka do konkretnej nazwy.     Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje jeden punkt. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia około godziny 12.00. Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone. Przypominamy również, że konkurs jest w rankingu Burmistrza Miasta     i Gminy Olkusz (miejsca 1-3).

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy: mgr Agnieszka Gliszczyńska, mgr Joanna Kiełtyka, mgr Izabela Polak.