Nowa galeria Zakończenie roku klas IV-VIII 2026 została dodana do albumu fotograficznego
Galeria zdjęć
Zakończenie roku klas IV-VIII 2026
55
Zakończenie roku szkolnego klas I-III 2026
Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego klas I-III 2026 została dodana do albumu fotograficznego
162
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/26
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/26 w dniu 26.06.2026r.
Klasy 1-3 godz. 8.15
Klasy 4-8 godz. 10.30
Wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów przyznane przez Burmistrza Olkusza.
W dniu 16 czerwca 2026r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zostały wręczone nagrody przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych.
Miło nam poinformować, iż nagrodą uhonorowano dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły. Są to:
Rozmus Hanna kl. 1 – opiekun Jolanta Piątek
Łazarczyk Filip kl. 1- opiekun Katarzyna Motyl
Rudzińska Alicja kl. 3 – opiekunowie Barbara Zbrońska, Jolanta Kiełtyka
Mitka Julia kl. 4a – opiekun Iwona Wójcik
Bernasiewicz Alicja kl. 4a– opiekun Jadwiga Szymczyk
Witkowicz Aleksander kl. 4a– opiekun Dorota Paś
Urbański Mikołaj kl. 5b– opiekunowie Anna Syma, Iwona Wójcik
Wójcik Filip kl. 6a – opiekunowie Agnieszka Ćwik, Marzena Kozieł
Skotniczna Lena kl. 6a– opiekunowie Agnieszka Ćwik, Monika Kasprzyk-Banyś, Grażyna Jopek, Iwona Wójcik
Głąb Urszula kl. 8a– opiekun Agnieszka Ćwik
Januszek Julia kl.8b– opiekun Agnieszka Ćwik
Skałbania Matylda kl. 8b– opiekun Agnieszka Ćwik
Curyło Jan kl.8b– opiekunowie Agnieszka Ćwik, Mariola Piątek, Anna Syma
Niewrzał Natalia kl. 8a– opiekun Agnieszka Ćwik
Kania Barbara kl.8b – opiekun Marzena Kozieł
Frosik Zuzanna kl. 8a – opiekun Katarzyna Krawczyk
Balcerak Emilia kl. 6b– opiekun Agata Bąchór
Biały Emilia kl.6a– opiekun Agata Bąchór
Chochół Wiktoria kl.6b– opiekun Agata Bąchór
Klich Maja kl.6a– opiekun Agata Bąchór
Kocjan Aniela kl.6b– opiekun Agata Bąchór
Kotnis Maria kl.6a– opiekun Agata Bąchór
Kubica Zuzanna kl.6a– opiekun Agata Bąchór
Miazga Zofia kl.6b– opiekun Agata Bąchór
Wadas Sandra kl.6b– opiekun Agata Bąchór
Rejnowicz Zofia kl.5b– opiekun Agata Bąchór
Roterman Julia kl.5a– opiekun Agata Bąchór
Kozieł Zuzanna kl.5a– opiekun Agata Bąchór.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Ósmoklasiści w Łodzi
Nowa galeria Ósmoklasiści w Łodzi została dodana do albumu fotograficznego
19Ósmoklasiści w Łodzi
3 czerwca uczniowie klas ósmych wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszą atrakcją było ZOO, na czele z Orientarium - najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Można tam było obserwować mieszkańców Orientarium zarówno z perspektywy lądowej, jak i podwodnej. Jedną z dodatkowych atrakcji była kąpiel słoni.
Ósmoklasiści poznali też historię Księżego Młynu - prawdziwego „miasta w mieście”. Miejsce to powstało dzięki Karolowi Scheiblerowi, najbogatszemu łódzkiemu fabrykantowi. Robotnicy mieszkali w familokach, leczyli się w fabrycznym szpitalu, posyłali dzieci do szkoły przy przędzalni, robili zakupy w konsumach – zakładowych sklepach. Była tu nawet własna straż pożarna i gazownia.
Ostatnim punktem programu była wizyta w największym w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1, które powstało w przestrzeniach ponad stuletniej elektrowni.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których odrywali fascynujący mikrokosmos, który tworzy ciało człowieka, oglądali pod mikroskopem własne komórki, samodzielnie konstruowali minigeneratory elektryczne oraz wykonywali doświadczenia pokazujące, że chemia to nie tylko wzory i równania. Ponadto samodzielnie zwiedzali centrum i podziwiali Łódź z tarasu widokowego.
Było słonecznie, było ciekawie, było świetnie!
VII Miejsko – Gminny Konkurs Piosenki o tytuł „Olkuskiego Słowika” w SP nr 9
Nowa galeria VII Miejsko – Gminny Konkurs Piosenki o tytuł „Olkuskiego Słowika” w SP nr 9 została dodana do albumu fotograficznego
21
XI Powiatowy Konkurs Matematyczny
Miło nam zakomunikować, że laureatem XI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Olkuszu został Jan Curyło z klasy 8b. Nasz utalentowany matematycznie uczeń uzyskał najwyższy wynik 20 punktów na 20 możliwych i zdobył I miejsce w tym konkursie.
Konkurs był organizowany pod patronatem Starosty Olkuskiego oraz Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy Jankowi Curyle tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów związanych z królową nauk – matematyką.
Opiekunem Janka była pani Anna Syma.
„Czyste powietrze zaczyna się od wiedzy”
Uczeń naszej szkoły Daniel Chmist z klasy VI A został wyróżniony w konkursie ekologicznym „Czyste powietrze zaczyna się od wiedzy”, organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz poszerzenie wiedzy na temat ochrony powietrza i działań proekologicznych. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. smogu, ochrony środowiska i wpływu jakości powietrza na nasze zdrowie.
Serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów oraz niegasnącej pasji do zdobywania wiedzy!
Opiekunem Daniela jest pani Agnieszka Ćwik.
ETAP SZKOLNY VII Miejsko – Gminnego Konkursu Piosenki o tytuł „Olkuskiego Słowika” w SPnr 9
Nowa galeria ETAP SZKOLNY VII Miejsko – Gminnego Konkursu Piosenki o tytuł „Olkuskiego Słowika” w SPnr 9 została dodana do albumu fotograficznego
12
Wycieczka klas trzecich do kopalni "Sztolnia Luiza"
4W dniu 6 maja odbyła się wycieczka do kopalni " Sztolnia Luiza". Uczniowie klas trzecich mieli okazję odwiedzić kopalnię, gdzie poznali specyfikę pracy górnika oraz warunki panujące pod ziemią. Podczas zwiedzania przewodnik opowiadał o historii kopalni, sposobach wydobycia surowców oraz zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w tym zawodzie. Główny punktem programu był ponad kilometrowy podziemny spływ łodziami, 40 metrów pod ziemią. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
Festiwal Czekolady, Rękodzieła i Smaków
24 kwietnia uczniowie klas trzecich wybrali się na "Festiwal Czekolady, Rękodzieła i Smaków". Na uczestników czekało mnóstwo stoisk ze słodyczami oraz lokalnymi wyrobami.
WYCIECZKA KLAS VIII DO MUZEUM AUSCHWITZ- BIRKENAU(06.05.2026r)
4Wycieczka do Muzeum Auschwitz -Birkenau była dla uczniów klas VIII niezwykle ważnym i poruszającym doświadczeniem. Celem wyjazdu było poznanie historii II wojny światowej oraz upamiętnienie ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć teren byłego obozu Auschwitz I oraz Auschwitz II – Birkenau. Przewodnik opowiadał o trudnych warunkach życia więźniów, ich codzienności oraz tragicznych wydarzeniach, które miały tam miejsce. Szczególne wrażenie zrobiły na uczestnikach zachowane baraki, rampy kolejowe, fotografie oraz osobiste przedmioty należące do więźniów. Wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale również refleksji nad wartością życia, wolności i szacunku dla drugiego człowieka. Uczniowie z powagą i skupieniem uczestniczyli w zwiedzaniu, oddając hołd wszystkim ofiarom Holocaustu.
Pobyt w muzeum na długo pozostanie w pamięci uczestników i z pewnością pomoże lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia przeszłości oraz znaczenie pokoju i tolerancji we współczesnym świecie.
NATALIA NIEWRZAŁ finalistką małopolskiego konkursu biologicznego
Z dumą i radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Natalia Niewrzał z klasy 8a, została Finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych.
To wyróżnienie stanowi ukoronowanie jej ciężkiej pracy, pasji oraz wyjątkowego zaangażowania w rozwijanie wiedzy biologicznej.
Konkurs był organizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie i składał się
z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i wojewódzkiego. Zakres wymaganych wiadomości i umiejętności znacząco wykraczał poza podstawę programową szkoły podstawowej. Natalia wspaniale reprezentowała naszą szkołę odnosząc sukcesy w kolejnych etapach konkursu.Natalio! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę oraz zaangażowanie. Życzymy realizacji wszystkich założonych celów, dalszych powodów do dumy, a także kolejnych sukcesów w edukacji.
Opiekunem Natali jest Pani mgr Agnieszka Ćwik.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
530 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter, a jej wyjątkową oprawę zapewnił imponujący chór szkolny, który wzbogacił akademię pięknymi pieśniami patriotycznymi.Całość prezentowała się bardzo efektownie również pod względem wizualnym. Uczniowie ubrani byli w biało-czerwone stroje oraz elementy nawiązujące do barw narodowych, co podkreśliło rangę obchodzonego święta i stworzyło niezwykle uroczystą atmosferę.Podczas akademii przypomniano najważniejsze informacje dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz znaczenia tego wydarzenia dla historii Polski. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanym programie artystycznym.Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały panie: Marzena Kozioł, Izabela Polak oraz Katarzyna Motyl, które zadbały o organizację i przygotowanie całego wydarzenia. Akademia była piękną lekcją patriotyzmu i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2026
Konkurs recytatorski - etap powiatowy
W XXIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 26 lutego 2026r. w Galerii BWA Lena Dąbrowska zdobyła wyróżnienie. Konkurs był organizowany przez SP nr 1 dla edukacji wczesnoszkolnej.
Konkurs recytatorski etap miejsko-gminny
15 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski - etap miejsko gminny pt. "Piękna nasza Polska cała" organizowany przez SP nr 1 w Olkuszu. Brało w nim udział 3 uczniów z klas 1-3: Lena Dąbrowska, Alicja Marchajska i Jakub Piwowarczyk. Lena Dąbrowska zdobyła 1 miejsce - tytuł Mistrza Recytacji. Gratulujemy!
Finał Omnibusa klas 1-3
20 kwietnia 2026r. w SP nr 2 odbył się uroczysty finał Omnibusa klas 1-3.Laureaci gminni wzięli udział w rozgrywkach, w których musieli wykazać się znajomością wiedzy ogólnej.Gratulujemy finalistom naszej szkoły!A zostali Nimi:Anna Rudzińska - zwyciężczyni Omnibusa, klasa 3b, opiekun Barbara ZbrońskaFilip Łazarczyk - klasa 1b, opiekun Katarzyna Motyl.
Powiatowy konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi 2026
7W dniu 22 kwietnia 2026 r., w Szkole Podstawowej nr 9 im. ppłk. pil. S. Skarżyńskiego
w Olkuszu, odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pod hasłem
„Myśl globalnie, działaj lokalnie – segreguj śmieci !”. Na konkurs przybyli uczniowie klas szóstych i siódmych ze szkół podstawowych powiatu olkuskiego.W ramach tegorocznej edycji Konkursu Ekologicznego, uczniowie indywidualnie rywalizowali w dwóch etapach. W etapie pierwszym rozwiązywali test dotyczący segregowania odpadów, recyklingu i mikroplastiku, a w etapie drugim – segregowali odpady pochodzące
z gospodarstw domowych.Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce (ex aequo): Wiktoria Hryniewicka (Szkoła Podstawowa w Jaroszowcu)
Wiktor Mrówka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu)
- II miejsce (ex aequo): Anna Orkisz (Szkoła Podstawowa w Zawadzie)
Natalia Seweryn (Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu)
- III miejsce: Lena Skotniczna (Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu)
Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.
Organizatorkami Powiatowego Konkursu Ekologicznego z okazji Dnia Ziemi 2026 były nauczycielki: Agnieszka Ćwik, Grażyna Jopek, Monika Kasprzyk-Banaś i Iwona Wójcik.
Akcja wolontariuszy - Kartki Wielkanocne dla pensjonariuszy DPS w Olkuszu
1
Archiwum Aktualności