Szkoła Podstawowa nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu

 

Nawigacja

Innowacyjna Impreza "Smyki na Start"

Rok 2024-2025 Rok 2023-2024 ROK 2022-2023 Rok 2021-2022 Rok 2020-2021 Rok 2019-2020 Rok 2018-2019 Rok 2017-2018

.

http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/images/stories/aktualnosci/listopad_2008/3ba17ddf24486ed5c2b210fdefe5700f.jpg

Rajd Wiosenny

18 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznym, międzyszkolnym Rajdzie Wiosennym. Początkiem drogi była Szkoła Podstawowa w Żuradzie, a celem Szkoła Podstawowa w Osieku. Trasa rajdu wynosiła 12 km. Pomimo nienajlepszej pogody nasi uczniowie z chęcią wyruszyli w drogę. Przygotowani na najgorszy deszcz nie zlękli się lekkiej mżawki. Ostatecznie pod koniec wędrówki mogli się cieszyć promieniami słońca. Trasa rajdu była łatwa do przejścia, więc wszyscy uczestnicy pokonali ją bez trudu. U celu drogi, czyli w szkole w Osieku, czekał na uczniów słodki poczęstunek. Wytypowani uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursach wiedzy na temat „Miejsc pamięci narodowej i pomników ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości”. Najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się rozgrywkami sportowymi. Po wręczeniu dyplomów i krótkim odpoczynku uczniowie z uśmiechami na twarzach i świetnymi wspomnieniami wrócili do domów. Nad bezpieczeństwem uczniów i organizacją rajdu czuwały nauczycielki: Urszula Słaby i Izabela Polak.

Było cudownie….

W dniach 9 -19 maja 2018 r. odbył się wyjazd klas IV na zieloną szkołę. Przebywaliśmy w ośrodku „Jessica” we Władysławowie. Program zielonej szkoły obejmował zwiedzanie półwyspu Hel, Gdańska, Gdyni, Cetniewa oraz Sarbska. Najpierw pojechaliśmy do Trójmiasta. Wycieczka do Gdyni była bardzo udana. Zwiedziliśmy statek - muzeum Dar Pomorza. Potem pojechaliśmy do Gdańska. Spacerkiem przemierzyliśmy gdańską starówkę i zobaczyliśmy wszystkie zabytki, o których uczyliśmy się w szkole. Ogromne wrażenie zrobiły na nas  Złota Brama, Ratusz, kościół Mariacki, Żuraw i fontanna Neptuna. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji i legend związanych z historią Gdańska. Zwiedziliśmy także Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Parku Naukowo-Technicznego, gdzie czekała nas wspaniała zabawa połączona z nauką. Mogliśmy bowiem samodzielnie wykonać mnóstwo doświadczeń i poznać wiele „sztuczek”, które tak naprawdę nie są czymś niezwykłym, a jedynie normalnymi zjawiskami fizycznymi. W manufakturze cukierniczej mieliśmy okazję zobaczyć,  jak wytwarza się przepyszne cukierki. Byliśmy także w Sea Parku w Sarbsku –największym na Północy parku rozrywki, dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z morzami  i oceanami.  Widzieliśmy wspaniałe pokazy  różnych sztuczek, które prezentowały foki i uchatki w największym fokarium w Polsce. Zobaczyliśmy także: park miniatur latarni morskich, oceanarium prehistoryczne w technologii 3D, muzeum marynistyczne oraz wrak na wspak. Atrakcją był rejs statkiem z Helu po Zatoce Gdańskiej. Byliśmy także w pracowni bursztynu w Chłapowie koło Władysławowa, gdzie wytwarza się ręcznie biżuterię z bursztynu. Pogoda dopisywała. Codziennie pod opieką wychowawców odpoczywaliśmy na plaży, spacerowaliśmy morskim brzegiem, graliśmy w różnorodne gry i wykonywaliśmy niezwykłe budowle i rzeźby z piasku. Wybraliśmy się także do portu rybackiego we Władysławowie i latarni morskiej w Rozewiu. Ta ostatnia wyprawa kosztowała wszystkich wiele wysiłku, ponieważ do pokonania było prawie 20 kilometrów. Oczywiście była też dyskoteka i grillowane kiełbaski. Wszyscy chętnie  wybrali się  na basen do ośrodka sportowego w Cetniewie. Na pewno na długo w naszej pamięci pozostanie wizyta w  Gabinecie Magii i Iluzji, gdzie spędziliśmy miło czas. Szczególnym przeżyciem były „Neptunalia”, w czasie których przeszliśmy chrzest morski. W czasie zielonej szkoły mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę o Polsce i poznać wiele ciekawych miejsc, elementów krajobrazu nadmorskiego. Ponadto zielona szkoła dała nam możliwość nabycia umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym, gdyż dla wielu z nas był to pierwszy wyjazd bez rodziców.

Chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz…

Wycieczka uczniów klas trzecich gimnazjum.

Pomimo wczesnej pory, już od początku wycieczki panowała radosna atmosfera. Do Torunia, pierwszego miasta, które mieliśmy zwiedzić, przyjechaliśmy około południa. Najpierw zwiedzaliśmy zamek gotycki, następnie Stare Miasto wraz z kościołem, gdzie znajduje się największy średniowieczny dzwon w Polsce. Skosztowaliśmy słynnych toruńskich pierników. Drugi dzień podróży był bardzo intensywny i niezwykle interesujący. Pierwszym miejscem na naszej mapie była Gdynia. Następnie udaliśmy się do Gdańska. Tam zobaczyliśmy Pomnik Obrońców Westerplatte, a następnie udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej. Na Starym Mieście obejrzeliśmy Fontannę Neptuna, Długi Targ, Dwór Artusa, Żuraw. Po kolacji poszliśmy na wieczorny spacer na plażę podziwiać Bałtyk po zachodzie Słońca. W trzecim dniu wycieczki zwiedzaliśmy zamek krzyżacki w Malborku. W wycieczce brali udział uczniowie z klas: 3B, 3C, 3E gimnazjum. To była naprawdę udana wycieczka.

 

Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej

 

Klasy  I – III jak co roku w maju - uczestniczyły w koncercie zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Olkuszu. Młodzi melomani słuchali utworów przygotowanych przez ich kolegów ze szkoły muzycznej, którzy na różnych instrumentach odtwarzali utwory mistrzów. Pan dyrektor zapoznał naszych uczniów z instrumentami, na których jest możliwość uczyć się grać w olkuskiej szkole. Występujący zostali nagrodzeni brawami oraz słodyczami od naszych uczniów. Podziękowanie za zaproszenie na koncert otrzymał również Pan dyrektor Szkoły Muzycznej w Olkuszu.

Spotkanie z pisarzem

Fundacja Rozwoju Czytelnictwa "Zakładka" oraz Wydawnictwo Żakowskie zorganizowały na terenie naszej szkoły spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem, którego książka pt. "Cukierku, Ty łobuzie" znalazła się na liście lektur obowiązkowych dla uczniów klas I – III wg Nowej Podstawy Programowej. Spotkanie odbyło się w auli dnia 11.04.2018.
Pisarz jest autorem serii cenionych i lubianych książek dla dzieci (m.in. seria o niesfornym kocie Cukierku). Dotąd ukazało się sześć tomów opowiadań: "Cukierku, ty łobuzie!", "Nie martw się, Cukierku", "Popraw się, Cukierku", "Jak się masz, Cukierku", "Gdzie jesteś Cukierku?" oraz "Dziękuję Ci, Cukierku!".
Spotkania z Panem Cichoniem mają na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznania pisarza i jego zawodu . W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I – IV.
Autor opowiadał o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania książek, wplatając  w mini-wykład interesujące i ciekawe informacje dotyczące historii, współczesności i przyszłości książki. Kilkanaście minut poświęcił na głośne czytanie fragmentów swoich książek, potem odpowiadał  na pytania.
Uczniowie mięli również możliwość zakupienia wybranych książek z oryginalną dedykacją autora.

Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Anita Wilczewska - Bocianowska

Zespoły taneczne

11.04.2018 roku zespoły taneczne TRZPIOTKI oraz KROPKI wzięły udział w Małopolskim Wiosennym Przeglądzie Artystycznym – Formy Taneczne w Krakowie. Kropki zaprezentowały układ cheerleaders, a Trzpiotki układ taneczny pt: „Wstawać śpiochy”, za które dziewczynki otrzymały wyróżnienie. Opiekunem i instruktorem zespołów jest pani Anita Wilczewska – Bocianowska.


TRZPIOTKI 2017/2018

  1.  Banyś Agata  IA
  2.  Dobaczewska Roksana IIIA
  3.  Filo Amelia III B
  4.  Gajewska Aleksandra II A
  5.  Gajewska Alicja II A
  6. Gomółka Anna III A
  7.  Grzebinoga Zuzanna III B
  8.  Hajduła Emilia I A
  9.  Kluczewska Alicja III A
  10.  Kołodziejczyk Antonina III B
  11.  Klich Zuzanna II A
  12.  Kaziród Weronika III B
  13.  Łaksa Maja I B
  14.  Łuszczek Zuzanna III A
  15.  Szlachta Lena IA
  16.  Wójcik Aleksandra  IA
  17.  Kapusta Nikola II

KROPKI 2017/2018

  1. Brodzińska Julia IVB
  2. Denkes Victoria IVA
  3. Grzanka Gabriela IVA
  4. Kaczmarczyk Lena IVB
  5. Kluczewska Emilia IVB
  6. Kucharczyk Nadia IVB
  7. Orłowska Maja IVB
  8. Pietraszewska Wiktoria IVC
  9. Śmigielska Liwia IVC
  10. Wiśniewska Wiktoria IVA

 

Noc filmowa

 

            Podczas nocy filmowej, która odbyła się z 2 na 3 marca 2018 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, oglądaliśmy bardzo ciekawe, zabawne i wzruszające filmy takie jak: „W starym dobrym stylu”, „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Gazu mięczaku, gazu”, „Sing”, „To właśnie miłość”. W trakcie imprezy była możliwość zamówienia pizzy oraz przygotowania herbaty.

            W nocy filmowej wzięło udział 32 uczniów zarówno z klas siódmych jak i drugich oraz trzecich oddziałów gimnazjalnych. Dzięki temu była okazja do integracji z różnymi osobami.

            Podsumowując, noc filmowa to wspaniała okazja do obejrzenia interesujących produkcji oraz spotkania z innymi uczniami i nauczycielami.

 

 

Zabawa karnawałowa

 

Zabawa karnawałowa dla uczniów klas VI-VII oraz klas gimnazjalnych odbyła się 8 lutego 2018 r. Licznie zgromadzona młodzież, przy bardzo dobrej muzyce bawiła się doskonale na auli. Były tańce i przemarsz tanecznym krokiem przez balkon nad aulą. Samorząd Uczniowski przygotował również ciekawe konkursy nagradzane słodyczami, np. taniec z balonem czy przejście w takt muzyki pod przeszkodą. Podczas zabawy widać było pełną integrację uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

 

RAJD ZIMOWY

Tradycją naszej szkoły są rajdy zimowe. W tym roku odbył się on 6 lutego 2018 r. Trasa rajdu była przyjemna, chociaż zima dawała się we znaki. Jednak pomimo mrozu, pogoda była wyjątkowo udana, ponieważ słońce towarzyszyło nam przez całą drogę. Łącznie uczniowie pokonali około 12 km.

Pierwszym etapem trasy było miejscowe wzgórze Orzechówka o wysokości 405 m n.p.m. na które wszyscy dostali się bez trudu. Z samego szczytu uczniowie podziwiali panoramę Olkusza i jego okolic. Następnie uczestnicy rajdu skierowali się w stronę Rabsztyna. Pod ośnieżonym zamkiem mogliśmy zrobić wiele pięknych, pamiątkowych zdjęć. Dzięki naszym świetnym fotografom możemy je obejrzeć w galerii naszej szkoły.

 W karczmie Podzamcze zjedliśmy przepyszne grillowane kiełbaski, które od razu zniknęły ze stołów. Po ogrzaniu się mieliśmy okazję potańczyć do dyskotekowej muzyki, niestety, uczniowie byli zbyt zmęczeni. Droga powrotna do szkoły minęła szybko, a uczniowie  z uśmiechem wrócili do swoich domów.

W rajdzie wzięło udział łącznie 58 uczniów z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum.

Organizację i bezpieczeństwo rajdu zawdzięczamy Paniom:  Urszuli Słaby , Dorocie Witek, Elżbiecie Sigedzie i Iwonie Wójcik.

 

„MAJSTERKOWO”

25.01.2018 roku klasa 3a wzięła udział w Ogólnopolskich  WASZTATACH  DLA GRUP  SZKOLNYCH –„MAJSTERKOWO” w SKLEPIE „CASTORAMA” Kraków. Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. Uczniowie mięli okazję samodzielnie złożyć drewniany stojak na kubeczki. Po misternej pracy dzieci zwiedziły sklep, poznały różne rodzaje drewna, ich zastosowanie i wartość oraz odwiedzili warsztat pracy stolarza.
„Majsterkowo” to warsztaty skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, skierowane do grup szkolnych i prowadzone w „Castoramie” na terenie całej Polski.

Tekst  p. Anita Wilczewska - Bocianowska

Wizytówka klas

 

W nowym 2018 roku uczniowie klas IV-VII i II-III gimnazjum zadbali o drzwi swoich klasopracowni pięknie je przyozdabiając. Każda klasa przygotowała swoją wizytówkę, prezentując uczniów oraz wychowawcę. Były więc na drzwiach zdjęcia, karykatury, rysunki, wykresy, napisy, plakat a nawet święcące lampki. Dzięki tej akcji już się rozpoznajemy.

 

Wycieczka klas IIA i IIIA do Kopalni Soli w Wieliczce

Dnia 25.01.2018 klasy IIA oraz IIIA pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci zeszły
w dół kopalni po prawie 380 schodach, by z przewodnikiem zwiedzić dalszą część kopalni, idąc szlakiem „legend”. Po drodze spotkały Skarbnika, który wyznaczył im zadania do realizacji. Były to wyścigi w toczeniu drewna i budowaniu kaszt. Po zwiedzeniu dalszej części kopalni dzieci udały się do „siedziby” Skarbnika, w której słuchały legend o kopalni soli, szukały skarbu, a jedna z uczennic – Zuzia zasiadła na tronie, by pełnić funkcję księżniczki. Po zakończeniu zwiedzania był czas na zakup „solnych” pamiątek i smaczny obiad.
To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.                   Tekst p.Anita Wilczewska- Bocianowska               

 

Mikołajki

 

Mikołajki w naszej szkole odbyły się 6 grudnia 2018 r. Pierwszy „Święty Mikołaj” w towarzystwie Śnieżynek, a drugi w towarzystwie Reniferów rozdawali prezenty w klasach młodszych. W klasach starszych kolejni Mikołajowie ze Śnieżynkami rozdawali słodycze. Mikołaj odwiedził i poczęstował słodyczami Dyrekcję szkoły, panie sekretarki, panie woźne a także Krzysia Cieślę w świetlicy. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

30 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej bawili się w godzinach od 16.00 do 18.00, a uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum od 18.00 do 20.30. Podczas zabawy uczniowie mogli skorzystać z wróżb andrzejkowych.

 

Próbny egzamin gimnazjalny

 

W dniach 27, 28 i 29 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich gimnazjum w pierwszy dzień egzaminu odpowiadali na pytania z zakresu historii i wos-u oraz pisali część z języka polskiego. W drugi dzień zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi (biologią, chemią, fizyką i geografią) oraz rozwiązywali zadania matematyczne. Trzeci dzień był przeznaczony na sprawdzenie umiejętności z języków obcych.

Wszystkim uczniom życzymy wysokich wyników.

SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

  1. Wyznaczeni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z okazji przypadającego Dnia Życzliwości oklejają szkołę przygotowanymi wcześniej Plakatami Życzliwości (załącznik nr 1) < 20 listopada 2017r.>
  2. Młodzież z Samorządu Uczniowskiego stojąc przy wejściu do szkoły, z uśmiechniętymi buźkami na bluzach, przekazują serdeczne pozdrowienia dla wszystkich wchodzących nauczycieli oraz uczniów <21 listopada 2017r.>
  3. Utworzenie Korytarzy Życzliwości. Na pierwszej godzinie lekcyjnej przewodniczący klas losują hasło, które czytają swoim kolegom i koleżankom z klasy, a następnie przypinają na drzwi swojej sali lekcyjnej (załącznik nr 2) <22 listopada 2017r.>
  4. Podczas lekcji wychowawczej nauczyciele przeprowadzą zajęcia dotyczące tematyki „Dzień Życzliwości” (można wykorzystać załączniki lub przeprowadzić zajęcia wg swojego uznania. Załącznik nr 3: klasy I – III szkoły podstawowej, załącznik nr 4: klasy IV – VII szkoły podstawowej, załącznik nr 6: klasy 2 – 3 gimnazjum) <22 listopada 2017r.>
  5. Na zakończenie zajęć z wychowawcą uczniowie wybierają najżyczliwszą osobę w klasie. Wspólnie robią zawieszkę z imieniem i nazwiskiem najżyczliwszej osoby (szablon: załącznik nr 5). Na przerwie zawieszają wykonaną pracę na tablicy „Życzliwi są wśród nas” (tablica Samorządu Uczniowskiego w pawilonie A: klasy I – IV oraz w pawilonie B klasy: V – VII oraz II – III gimnazjum) <22 listopada 2017r.>

 

Samorząd Uczniowski.

 

W dniu 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy: 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania!

Uczniowie przynieśli zdrową, wartościową żywność. Posiadali jedyne 45 minut na lekcji wychowawczej, aby wykonać najważniejszy posiłek dnia. Pod koniec zajęć z wychowawcą przedstawiciele zanieśli gotowe śniadania do szkolnej auli, gdzie już czekało na nich wyłonione wcześniej jury. Oceniano kreatywność i pomysłowość, ale przede wszystkim zgodność z głównym hasłem dnia „Śniadanie daje moc!”. Wszystkie propozycje wyglądały fantastycznie i prezentowały się idealnie. Podczas przygotowania posiłku w każdej klasie panowała miła atmosfera i wszyscy świetnie się bawili. Klasy I-III przygotowały piękne dekoracje z warzyw i owoców. Warzywno-owocowe myszki i żabki wesoło uśmiechały się kusząc słodkim zapachem. Był to bardzo przyjemny dzień dla każdego z nas. Przygotowanie dań dało wiele satysfakcji i zabawy wszystkim uczniom. To nie wszystko! Klasy IV-VII oraz oddziały gimnazjalne rozpoczęły walkę o Puchar Dyrektora Szkoły. Najwięcej punktów (aż 20) zdobyła klasa 2b Gimnazjum. Gratulacje!

 

Artykuł: Amelia Poczęsny

Zdjęcia do albumu wykonali: Maciej Maj, Alicja Gałka, Natalia Wąsiel

 

 

Rajd  Ojcowska Złota Jesień

 

 

 

17 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w rajdzie ,,Ojcowska Złota Jesień”.  Trasę rajdu wyznaczał zielony szlak, a prowadziły nas Panie: Urszula Słaby, Dorota Witek i Iwona Wójcik.

W czasie rajdu mogliśmy podziwiać cudowny krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego z Góry Koronnej oraz Góry Okopy. Uczniowie musieli się jednak trochę pomęczyć, żeby się na nie wspiąć. Większość trasy była jednak w miarę prosta i przyjemna.

Podczas wędrówki uczestnicy rajdu mogli przyjrzeć się z zewnątrz Jaskini Ciemnej. Nie mieliśmy niestety do niej wstępu, gdyż jest to miejsce hibernacji nietoperzy w czasie zimy. Widzieliśmy również wiele ciekawych obiektów, takich jak: Igła Deotymy, Rękawica, Źródełko Miłości czy Brama Krakowska.

Po niewielkim wysiłku spędziliśmy miło czas na postoju w kawiarence oraz w obrębie ruin zamku w Ojcowie.

Nasi uczniowie robili mnóstwo pięknych zdjęć, które są dostępne w szkolnej galerii na stronie internetowej naszej szkoły.

Trzeba przyznać, że dopisała nam pogoda, było bardzo ciepło, a cały Ojcowski Park Narodowy wyglądał urokliwie w promieniach słońca. Wszyscy zachwycali się kolorami jesieni, którymi mienił się cały Ojców i Dolina Prądnika.

Końcem naszej wycieczki był szczęśliwy powrót do domu.

 

Tekst: Małgorzata Gałka kl. 3a Gim.

Zdjęcia: Magdalena Pilch kl. 3e Gim.

Natalia Wąsiel kl. 3d Gim.

Julia Rogóż kl. 3a Gim.

Piotr Knurowski kl.3b Gim

Rajd Górski

     29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXII Rajdzie Górskim. Z naszej szkoły w rajdzie wzięło udział 36 uczniów, najwięcej z klas: 7b oraz 3a i 3b gimnazjum.  W tym roku naszym celem były Beskidy. Weszliśmy na Równicę i szlakami turystycznymi zeszliśmy do Ustronia. W rajdzie uczestniczyło około 400 uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy nosili znaczek, który zaprojektowała uczennica naszej szkoły – Alicja Waliłko. Mieliśmy do pokonania ponad 10 kilometrów. Jednak pomimo wielu gór, pagórków i miejscami trudnych podejść trasa była bardzo przyjemna i prosta do przejścia. W ten dzień dopisała także pogoda. Wycieczka zakończyła się dla wszystkich uczestników szczęśliwym powrotem do domu.

Nad sprawnym przebiegiem rajdu oraz bezpieczeństwem uczniów czuwały nauczycielki: Urszula Słaby, Ewa Witkowska, Izabela Polak i Iwona Wójcik.

Tekst: Amelia Piątek kl. 3a Gim.

                                                      Zdjęcia: Zuzanna Kajda kl. 7b, Magdalena Pilch kl. 3e Gim. 

                                                                  Natalia Wąsiel kl. 3d Gim. Amelia Piątek kl. 3a Gim.

 

GOŚĆ W KLASIE IIIA

      W piątek 29.09.2017 naszej klasie gościł Pan Robert Cieślik, który z zamiłowania jest myśliwym oraz strażnikiem łowieckim, zrzeszonym w Kole Łowieckim „Sokół”. Podczas bardzo ciekawej prelekcji i pokazu, dzieci dowiedziały się jak myśliwi szanują przyrodę i pomagają zwierzętom w lesie. Uczniowie poznali również prawa i obowiązki myśliwego, miały okazję posłuchać sygnałów granych na rogu myśliwskim. Dzieci dowiedziały się o wielu ciekawostkach z życia zwierząt oraz poznały zasady jak dbać o las i ekologicznie korzystać z jego dóbr.

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Cieślikowi za przybycie 
i przygotowanie dla nas tak ciekawych i edukujących zajęć. 
Dziękujemy również za słodkie zakończenie -przepyszne ciasteczka!

Uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawcą

 

 

W dniu 28 września 2017r. odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Integracyjna dla uczniow klas IV-VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas II i III gimnazjum.

 

 

 

Święto Jednostki Wojskowej w Krakowie

 

Balice  03.06.2017 rok


Uczestnicy: uczniowie oraz opieka ze Szkoły Podstawowej nr 9  im. ppłk pil Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu. Dzieci występują podczas „PIKNIKU RODZINNEGO”. Występ przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, im. ppłk pil. Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu. Dyrektorem szkoły jest p. Janusz Cieślik. „Dziewiątka”, to wieloletni przyjaciel jednostki. Od wielu lat przygotowują występy prezentowane podczas Dni Otwartych Jednostki. Uczniowie wraz z nauczycielami są gośćmi podczas wielu świąt i uroczystości w Jednostce. Przedstawiciele jednostki spotykają się z uczniami oraz gronem pedagogicznym w „Dziewiątce”, podczas wspólnych uroczystości: wigilii, święta szkoły, Dnia Nauczyciela, a także podczas okolicznościowych uroczystośc i rocznic lotniczych. Program przygotowała pani Anita Wilczewska – Bocianowska, opiekun i instruktor szkolnych zespołów tanecznych. Wystąpiły następujące osoby:

1. Martyna Główka (z klasy IV) piosenka pt.: „Drzwi do kariery”
2. Alicja Kluczewska (z klasy II) piosenka pt.: „Biedroneczki”
3. Zespół taneczny „TRZPIOTKI” (grupa młodsza klasy I – III) Układ taneczny pt.: „Szalona ferajna”
4. Trio – wokalne (z klasy III) piosenka pt.: „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak
5 . Emilia Duda (z klasy II) piosenka pt.: „Mój sen jak ognisko”
6. Zuzanna Zawada (z klasy IV) piosenka pt.: „Innym razem”
7. Olga Cieślik (klasa II) solistka – taniec hip – hop
8. Emilia Prządo (z klasy VI ) piosenka pt.: „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar
9. Zespół taneczny „KROPKI” (grupa z klas III – IV) Układ taneczny cheerleaders do muzyki disco
10. Emilia Prządo (z klasy VI ) piosenka pt.: „This is me"- Demi Lovato
11. Ania Gomółka (z klasy II) piosenka pt.: „Leśne duszki”.
12. Śmigielska Liwia (z klasy III) piosenka pt.: „Ruda”.
13. Emilia Duda (z klasy II) piosenka pt.: „Motylem jestem”.
14. Wspólne wykonanie piosenki oraz zabawa ruchowa - do piosenki filmowej pt.: „Pszczółka Maja”.