Finał konkursu Klasy gimnazjalne Klasy 6 i 7 Załącznik nr 1 Załącznik nr 2

Finał konkursu

POWIATOWY  DZIEŃ  ZIEMI  2018

W  SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9  W  OLKUSZU

25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 im. ppłk pil. Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Na konkurs przybyli uczniowie z klas 6-7 szkół podstawowych z Gminy Olkusz i klas gimnazjalnych szkół podstawowych powiatu olkuskiego.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Paulina Polak – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu, Pan Łukasz Rychlewski – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Pan Henryk Gamrat – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, uczniowie klas 6-7 zaprezentowali ekologicznego zwierzaka wykonanego z surowców wtórnych i prowadzącego wodny lub wodno-lądowy tryb życia oraz fraszkę jego na temat. Z kolei uczniowie klas gimnazjalnych rywalizowali ze sobą w turnieju wiedzy o wodzie oraz projektowali logo na T-shirtach pod hasłem „Zadbaj o przyrodę – chroń wodę !”.

Zwycięzcami konkursu dla klas 6-7 zostali:

I miejsce – Amelia Poczęsny (Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu)

II miejsce – Klaudia Ćwik (Szkoła Podstawowa w Braciejówce)

II miejsce – Paweł Cieślik (Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu)

III miejsce – Radosław Wiśniewski (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Olkuszu)

Zwycięzcami konkursu dla klas gimnazjalnych zostali:

I miejsce – Kacper Haras (Szkoła Podstawowa Nr 9 w Olkuszu)

II miejsce – Natalia Piwowarska (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu)

III miejsce – Katarzyna Śliwoń (Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu)

III miejsce – Izabela Byczek (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu)

Uroczystość została uświetniona piosenkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olkuszu oraz pokazem filmu o bobrach.

Nagrody książkowe dla laureatów obu konkursów ufundował Urząd Miasta i Gminy
w Olkuszu.

Organizatorami Powiatowego Dnia Ziemi 2018 byli nauczyciele: mgr Agnieszka Ćwik, mgr Grażyna Jopek, mgr Urszula Słaby, mgr Iwona Wójcik, mgr Marta Korczyńska
i mgr Renata Czarnul.